فلسطین و فلسطینیان

امروز با دوستی صحبت می کردم ایشان آماری راجع به اسارت فلسطینیان دادند و ضمنا تحلیلی نیز بر این آمار داشتند...فکر کردم بد نیست این آمار را در وبلاگم بنویسم تا شما دوستان عزیز هم بیشتر بدانید که ملت فلسطین چه حال و روزی دارد. اگر وضع اسیرانش چنین است حتما وضع اقتصادیش بدتر است. و آیا می توان خود را جای مادری فلسطینی قرار داد که هر روز کودکش را به مدرسه می فرستد و امیدی به بازگشتش ندارد؟ و جالب آنکه به رغم محکویتهای مکرر اسرائیل در مجامع جهانی باز هم اسارت فلسطینیان ادامه دارد و بر تعداد اسیران از زمان انعقاد قراردادهای اوسلو افزوده شده است.........

 

وضعیت وحشتناک اسیران فلسطینی

روز اسیر فلسطینی سالگرد آزادی نخستین اسیر فلسطینی در اولین مبادله اسیر با اسرائیلیها در سال 1353 است. از سال 1967 میلادی (سال 1344 شمسی) که اسرائیلیها  کرانه باختری و نوار غزه را اشغال کردند تا کنون حدود 800 هزار نفر از مردم فلسطین زندانی شده و طعم اسارت را چشیده اند، یعنی 20 درصد یا یک پنجم از کل جمعیت فلسطینیان. از آن سال تا کنون 174 اسیر فلسطینی در بازداشتگاههای اسرائیل به شهادت رسیده و اعدام شده اند. در جریان انتفاضه مسجد الاقصی که از سال 2000 میلادی  (7 مهر 1379) آغاز شد حمعا 40 هزار نفر فلسطینی به اسارت برده شدند که هنوز 8000 نفرشان در زندان اند. از این مقدار حدود 3000 نفر را کودکان و نوجوانان زیر 18 سال  تشکیل می دهند که هنوز 350 نفرشان پشت میله های زندان اند. حدود 500 زن فلسطینی هم ظرف این 4 سال اسیر شده اند که اسرائیلیها هنوز 120 نفر از آنان را نگه داشته اند.200 خانه متعلق به اسیران فلسطینی را اسرائیل در این مدت ویران و منهدم کرده است.2000  خانواده فلسطینی از ملاقات با فرزندان اسیر خود محروم اند.95 درصد اسیران فلسطینی در طول مدت اسارت شکنجه جسمی و روحی شده اند.

 

نویسنده : گلی : ۱۱:۳۳ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢۸ فروردین ۱۳۸۴
پیام های دیگران ( 46)      لینک دائم

 

بوش و بوشهر!

 

 

 خنده دار ترین جوک سال هشتاد و چهار!  

"به گزارش خبرگزاری رویتر، شنبه بیست و نهم اسفند هزار و سیصدو هشتادو سه، جرج بوش رئیس جمهوری امریکا در پیامی به مناسبت تبریک عید نوروز به ایرانیان سراسر جهان،  پرده از راز بزرگی برداشته و گفته است که ایرانی الاصل است. جرج بوش با استناد به این نکته که نام بوشهر در اصل بوش شهر بوده و به مرور زمان به بوشهر تخفیف یافته است می گوید که اجدادش بوشهری بوده اند و بوشهر را سرزمین مادریش می داند. به این خاطر به هیچ قیمتی حاضر نیست اجازه دهد حکومت ایران سرزمین مادریش را با احداث نیروگاه اتمی در خطر قرار دهد. رویتر ضمن نقل این خبر در ادامه می افزاید: شور و شوق خانواده بوش مخصوصا دخترانش برای آمدن به بوشهر و دیدن اقوامشان وصف ناپذیر است" هاهاه کاش بجای این بوش مادر مرده, بیل کلینتون مونیکادار بود!!!!!!  


 

نویسنده : گلی : ۱٢:۵٧ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢۴ فروردین ۱۳۸۴
پیام های دیگران ( 13)      لینک دائم

 

گفتگو ی دو وبلاگ نویس

مدتی است نویسنده وبلاگ "بیلی و من" با وبلاگ نویسان در وبلاگ شهر به گفتگو نشسته است. بنده از بین این گفتگوها که هر کدام در نوع خود جالب و در خور تامل است از مصاحبه با "عبدالقادربلوچ" و م"مسعود برجیان"  لذت بردم، دوستان اگر میخواهید سری به وبلاگ "بیلی و من" بزنید و گفتگوها را بخوانید، خالی از لطف نیست.

نویسنده : گلی : ۴:۱۳ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢۱ فروردین ۱۳۸۴
پیام های دیگران ( 20)      لینک دائم

 

سال نو

سال نو بر همه مبارک

خوش گذشت؟

خوش گذشت؟

 خوش گذشت؟

خوش گذشت؟

خوش گذشت؟

خوش گذشت؟

خوش گذشت؟

 

نویسنده : گلی : ۵:۴۴ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۴
پیام های دیگران ( 11)      لینک دائم