دکتر چمران

 به پاس بزرگداشت شهادت دکتر چمران و به توصیه آقای مهندس رضا شکری از ارادتمندان و دوستداران این شهید,  این متن انتخاب و تقدیم شد.

خدایا! تو را شکر می‏کنم که با فقر آشنایم کردی تا رنج گرسنگان را بفهمم و فشار درونی نیازمندان را درک کنم.خدایا! تو را شکر می‏کنم که مرا با درد آشنا کردی تا درد دردمندان را لمس کنم، و به ارزش کیمیایی درد پی ببرم، و «ناخالصی»های وجودم را در آتش درد بسوزم، و خواسته‏های نفسانی خود را زیر کوه غم و درد بکوبم، و هنگام راه رفتن بر روی زمین و نفس کشیدن هوا، وجدانم آسوده و خاطرم آرام باشد تا به وجود خود پی ببرم و موجودیت خود را حس کنم. .......او می‏داند که چقدر به او عاشقم و چگونه حاضرم که در راهش جان ببازم شیشه را در بغل سنگ نگه می‏دارد من بازیافته‏ام- من رفته بودم- من متعلق به خدایم من دیگر وجود ندارم منی و منیتی دیگر نیست دیگر به کسی عصبانی نخواهم شد، دیگر بنام خود و برای خود قدمی برنخواهم داشت، دیگر هوا و هوس در دل خود نخواهم پرورد، آرزو را فراموش خواهم کرد دنیا را سه‏طلاقه خواهم نمود، همه دردها و شکنجه‏ها و زخم‏زبان‏ها را خواهم پذیرفت.

نویسنده : گلی : ۶:٠٩ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸۴
Comments پیام های دیگران ( 1)      لینک دائم

 

شریعتی

 

 

به یاد بیست و هشتمین سالگرد دکتر شریعتی

بر گرفته از سایت احسان شریعتی 

نویسنده : گلی : ۳:۴۳ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٩ خرداد ۱۳۸۴
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم

 

انتخابات

لیلا روبرو نشسته با کامپیوتر داره ور میره دوستش اینور نشسته زود بزود داره بازتاب رو مرور میکنه لیلا میدونی چی شده؟ احمدی نژاد داره میره بالا....دور دوم حتما احمدی انتخاب میشه. چون همه کسایی که به قالیباف و لاریجانی رای داده بودند  حتما به ایشون رای میدن....آماده باش از فردا دیگه باید چادر سر کنیم! فکر کنم از فردا باید اینور خیابون آقایون حرکت کنند/ از اونور خیابون خانما! میگن خیلی برنامه ها داره! 

نویسنده : گلی : ۸:۱۵ ‎ب.ظ ; شنبه ٢۸ خرداد ۱۳۸۴
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم

 

خوشبختی

 می توان به زندگی گفت:

کمی آرام تر حرکت کن

میخواهم خوشبخت باشم

نویسنده : گلی : ۶:٠٩ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۴ خرداد ۱۳۸۴
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم

 

تعیین قد و وزن

 

تقدیم به همه دوستان 

http://asp.irteb.com/diet/yourinfo.aspx

 

نویسنده : گلی : ۵:۵۵ ‎ب.ظ ; شنبه ٢۱ خرداد ۱۳۸۴
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم

 

انتخابات

 داشتم نماز میخوندم صداش منو کلافه کرده بود. حواسمو هم ضمنا پرت کرده بود. آقایونی هم که پشت پرده داشتند نماز میخوندند حتما ششدانگ حواسشونو اینور پرده داشتند و از سخنان خانم ...........بهره کامل می بردند. از یکی از کاندیداها شدیدا و خودخواهانه تبلیغ می کرد. دوستم میترا رو هم تنها گیر آورده بودند و داشتند بهش افکار خودخواهانه خودشونو تزریق می کردند. نمازم که تموم شد گفتم ای بابا نذاشتید ببینم امروز چی از خدا میخواستم! شجاعی گفت شما به کی رای میدید خانم..... گفتم به یه نفر که منو بشناسه. گفت یعنی چی؟ گفتم خب یعنی هیچیک از این کاندیداها منو نمی شناسند!. منم بهشون رای نمیدم. ایشان شروع کرد به نفع کاندید مورد نظر خودش دیگر کاندیداها رو تخریب کردن. ایهاالناس نمی دونید چه ها که نگفت..............و من مات و مبهوت همچون منگول ها نگاهی به او و نگاهی به دیگر حاضرین و نیز نگاهی به میترا که داشت دزدکی عکس کاندید مورد نظر ایشان را تبدیل به کاریکاتور میکرد انداختم. از هر چه سیاسته بیزارم. هر وقت در هر مجلسی که بحث سیاسی بود نشسته بودم آخرش به مجادله ختم شده. ....

نویسنده : گلی : ۱:٢٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸۴
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم

 

غزلی از شمس

چنان مستم چنان مستم من امروز

که از چنبر برون جستم من امروز

چنان چیزی که در خاطر نیابد

چنانستم چنانستم من امروز

به جان با آسمان عشق رفتم

به صورت گر در این پستم من امروز

گرفتم گوش عقل و گفتم ای عقل

برون رو کز تو وارستم من امروز

بشوی ای عقل دست خویش از من

که در مجنون بپیوستم من امروز

به دستم داد آن یوسف ترنجی

که هر دو دست خود خستم من امروز

چنانم کرد آن ابریق پرمی

که چندین خنب بشکستم من امروز

نمی‌دانم کجایم لیک فرخ

مقامی کاندر و هستم من امروز

بیامد بر درم اقبال نازان

ز مستی در بر او بستم من امروز

چو واگشت او پی او می‌دویدم

دمی از پای ننشستم من امروز

چو نحن اقربم معلوم آمد

دگر خود را بنپرستم من امروز

مبند آن زلف شمس الدین تبریز

که چون ماهی در این شستم من امروز  

نویسنده : گلی : ۳:۵۴ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۴
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم

 

غزلی از حافظ

ساقی بیار که یار زرخ پرده بر گرفت

کار چراغ خلوتیان باز در گرفت

آن شمع سر گرفته دگر چهره برافروخت

وین پیر سالخورده جوانی ز سر گرفت

آن عشوه داد عشق که مفتی زره برفت

وآن لطف کرد دوست که دشمن حذر گرفت

زنهار از آن عبارت شیرین دلفریب

گوئی که پسته تو سخن در شکر گرفت

بار غمی که خاطر ما خسته کرده بود

عیسی دمی خدا بفرستاد و بر گرفت

هر سرو قد که بر مه و خور حسن میفروخت

چون تو درآمدی پی کار دگر گرفت

زین قصه هفت گنبد افلاک پر صداست

کوته نظر ببین که سخن مختصر گرفت

حافظ تو این سخن زکه آموختی که بخت

تعویذ کرد شعر تورا و به زر گرفت 

نویسنده : گلی : ٢:۵۸ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۴
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم

 

باز مستم و دیوونه

 به من امشب ای ساقی
بده می دریا دریا
اونقدر امشب مستم کن
که بشم دور از دنیا
بده جامی ای ساقی
که بسازم با دردا
ساقی ساقی ای ساقی

نویسنده : گلی : ۵:۴۴ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٩ خرداد ۱۳۸۴
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم

 

طنز سیاسی

 فی احوالات شیخ هاشمی رفسنجانی دامت برکاته

آن صاحب زندگی ساده/آن ابوی هر آقا زاده/آن بی اعتنا به پول و پله! مخالف مدیران دزد و دله/آن نوشنده داروی تلخ/آن استاد راه رفتن روی نخ/آن مخترع علم سیاست/دل تهی از حب ریاست!/ آن گروهبان سازندگی/حامی دارندگی و برازندگی/آن پدر حزب کارگزاران/بنا کننده سد در بیابان/از زحمتکشان توسعه و آبادانی/پیرنا شیخنا هاشمی رفسنجانی (یضاعفه سنه). پیری بود خردمند و دنیا دیده و زندگی به آرامی می گذرانید و از مال دنیا هیچ نداشت جز باغی و خانه ای و زمینی و مرکبی و ....پسرانی و پسرانش هیچ نداشتند جز مترویی و کشتی سازی و وزارت نفتی و .......پسرانی و .....(الخ). گویند روزی جماعتی گنده بر در خانه او گرد آمدند و فریاد کردند که ای شیخ بشتاب و درنگ مکن که هیچکس را یارای کاندیداتوری نیست و تو را ما خواهانیم کلفت.اکبر عشوه ها ریخت و نازها کرد و گفت: ای جماعت خوشحال بدانید که من پیری هستم سالخورده/آیا حاضرید چون منی را به کدخدایی بپذیرید؟ جماعت یکصدا فریاد کردند: قبلت!!!پس اکبر افزود اما بدانید که اگر نبود اصرار شما و حجت بر من تمام نمی شد افسار شتر کدخدایی را به زور!! می گرفتم. و شیخ وعده ها بداد از برای کار جوانان و نان برای فقیران و عدالت برای ایران و هر چه وعده دادنی بود.سالها بیش از صد گذشت و شیخ افسار شتر کدخدایی را چسبیده بود و هیچ خیال رها کردن در سر نداشت. روزی مردم او را گرد آمدند که ای شیخ پس چه شد آنهمه وعده که به اجداد ما دادی و یکی از آنهمه اشتغال بود و افسوس که پیر شدیم و همچنان از بیکارانیم. اکبر سری تکان داد و گفت خدا را/خدا را/که قدر ناشناسید شما/ که من به فکر جوانان بودم و اینگونه یافتم  که بهتر است جوانان بیکار باشند تا مبادا از فشار کار دچار آرتوروز و تنگی نفس و ..... شوند و همانا از گرسنگی مردن در سلامت بهتر که از سیری ترکیدن در مریضی.جماعت با شنیدن این سخن نعره ها زدند و راه بیابان در پیش گرفتند از برای مغفرت تا چهل سال. و اما در خبر است که او را سربازان و مدیرانی بود بس زاهد(!!!) که در شهرها گشته و با مشقت فراوان از میان برادران و برادرزادگان و فک و فامیلهای دور و نزدیک مقیم شرق و غرب مملکت مدیرانی شایسته بر می گزیدند و این چنین بر قدرت و نفوذ خاندان خویش می افزودند و از این رو که پیوسته مردم را سر کار می گذاشتند آنها را "کارگزار" نامیدند و قبیله آنها را "کارگزاران". او را گفتند که ای شیخ این جماعت کارگزاران چیست که گرد خود جمع کرده ای که همانا مردم را از وجود آنها آسیب است فراوان. شیخ گفت: این رندان را از آنجهت گرد آورده ام که از نزدیک شاهد اعمال و رفتارشان باشم و به نوبت و سر حوصله چوبشان زنم. زدنی. فردا آمدند که ای شیخ پس چرا نمیزنی که بردند هر چه بردنی بود و خوردند هر چه خوردنی بود. شیخ گفت: که من را توان مقابله با مریدان نباشد و آنها را گرد آورده ام تا اعمالشان ببینم و یک شکم سیر بر این مصیبت بگریم. این را گفت و سیر بخندید بر حال مردمان ساده دل و خوشدل. و نقل است که سالها از پی هم رفتند و او همچنان بر مسند ریاست تکیه زده بود و همچنان معیارهای ریاست را دارا بود از "نشاط و شادابی" و " صبر و حوصله' و "صمیمی و مردمی بودن"....الخ.

(موج چهارم) 

نویسنده : گلی : ٩:۵۶ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۸ خرداد ۱۳۸۴
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم

 

اندر احوال کاندیداها

شنیده اید؟: در مذاکرات پنهانی احمدی نژاد و لاریجانی که در نیمه های شب در منزل مهدی چمران انجام گرفته تصمیم بر آن شد که احمدی نژاد به نفع لاریجانی کنار رفته و امکانات ستادی خود را در اختیار او قرار دهد؟! شنیده اید؟ محمد علی ابطحی از صاحبان سرمایه و دلال خرید هواپیما در دوران ریاست جمهوری خاتمی از حامیان مالی دکتر معین می باشد؟! شنیده اید؟ حمایت بیت حضرت امام رحمه ا.. علیه از کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی است؟! شنیده اید؟ که گروه ویژه ای در ستاد قالیباف که اکثرا از نظامیان می باشند مسئول تبلیغ برای این کاندیدا در ارگانهای نظامی شده اند؟!! شنیده اید؟ که اگه رفسنجانی رئیس جمهور بشه قراره در کابینه خودش از رضایی/قالیباف و لاریجانی استفاده کنه؟!

نویسنده : گلی : ٩:٠۳ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۸ خرداد ۱۳۸۴
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم

 

تحریم

انواع تحریم داریم: ۱- تحریم سیاسی ۲- تحریم عاطفی ۳- تحریم اقتصادی ۴- تحریم خانوادگی ۵- تحریم دوستی ........مرگ کجایی که آرامشی که در تو هست در هیچ حس و حالی نیست.

نویسنده : گلی : ۸:۵۸ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۳۸۴
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم